Oddział VI "Wesoła gromadka"

"Wesoła Gromadka" to grupa dzieci 5 i 6- etnich, piastując a w przedszkolu zaszczytną rolę starszaków - niektórzy z nas już za rok rozpoczną naukę w szkole.

Opiekę nad nami sprawują pani Małgorzata Krygier i pani Agata Borowska, natomiast o porządek w sali i podane na czas jedzonko dba pani Monika Gracz.

Jesteśmy grupą liczącą 25 dzieci, w tym większość, bo aż 14, stanowią chłopcy. W tym roku dołączyli do nas dwaj nowi koledzy- Mateusz i Jaś. Bardzo się z tego cieszymy, i wszyscy się staramy, aby czuli się u nas jak u siebie.

Pierwsze dni września to czas wspólnego ustalania zasad panujących w grupie, i nauka ich przestrzegania. Wszystko po to, abyśmy w przyjemny i bezpieczny sposób spędzali wspólnie czas. Stworzyliśmy nawet kodeks grupowy, pod którym każdy z nas złożył swój odcisk palca.

Ponieważ w tym roku wrześniowa pogoda nas rozpieszcza, spędzamy dużo czasu w ogrodzie przedszkolnym, ucząc się przy okazji bezpiecznego korzystania z przedszkolnych sprzętów.

Jesteśmy wesołymi, pełnymi energii dziećmi, które lubią się wspólnie bawić, ale też uczyć. Część z nas we wrześniu stanie się uczniami, dlatego postaramy się, aby spędzony w przedszkolu czas stanowił mocny fundament pod naszą dalszą edukację.